Mónika néni

1987 óta dolgozom az iskolában. Egyszerű tanító vagyok, jó és rossz döntésekkel, de mindig a szívem irányít, bár ezt igyekszem szigorúsággal leplezni.
Társammal hét éve dolgozunk együtt összhangban, barátságban, sajátunkként nevelve a gyerekeket.
Legnagyobb elismerés számomra, hogy már több tanítványom tért vissza hozzám szülőként. Évtizedes kapcsolatok élnek szülőkkel, gyerekekkel.

Szilvi néni

1991-ben kezdtem a tanítást, Móni nénivel 7 éve alkotunk egy csapatot. Értékrendszerünk összecsiszolódott, ami a tanulók számára biztonságérzetet ad. Alapfeladatomnak tekintem a gyerekekkel való szeretetteljes, kölcsönös bizalomra épülő kapcsolat kiépítését. Hiszem, hogy gyakran többet ér egy szónál egy pillantás, egy mosoly, egy érintés.
Izgalommal várom az új kis elsősöket. Nemcsak a kisdiák képességeit kell megismernem, de a lelkét is és mindezek hátterét is.

„Kedves, de szigorú is tud lenni. Nála jobb osztályfőnököt nem kaphattunk volna. Szilvi néni is nagyon csodás tanárnő. Nagyon jó csapatot alkotnak Móni nénivel. Legjobbak a gyerekek számára.” (8.a)

Betti néni

Gyermekként az iskolába lépve és akkori pedagógusaim hatására szerettem volna én is tanító lenni. 2017-ben kezdtem el dolgozni a Berzsenyi Dániel Tagiskolában.
Munkánknak nem csak az a szépsége, hogy megtanítjuk a gyerekeket írni, olvasni és számolni, hanem megismerhetjük valódi énjüket is. Ezáltal személyre szabottan kísérhetjük minden tanuló fejlődését. Nem csak az oktatásra fektetek nagy hangsúlyt, hanem ott vagyok, amikor szomorúak és csak arra vágynak, hogy valaki a kis lelkükkel foglalkozzon.
Bízom abban, hogy maximálisan át tudom adni azt a belülről áradó szeretetet, bizalmat és kedvességet, amelyet én is megkaptam valaha gyermekként.

Szeretnénk sok játékot, mesét, mozgást beépíteni az osztály tanórai és tanórán kívüli tevékenységeibe, és ezeken keresztül fokozatosan segíteni a gyerekeket abban, hogy igazi iskolássá váljanak.

Törekszünk a helyes tanulási szokások, nyugodt légkör kialakítására.

Nagyon fontosnak érezzük, hogy négy év múlva becsületes, jóindulatú, egymást tisztelő közösség kerüljön a felső tagozatba.

Iskolánkba hívogató videónk (virtuális nyílt napunk) ide kattintva tekinthető meg:

Online prospektusunk itt érhető el:

Sulifilmünk itt tekinthető meg: